Jak se naučit nevzdávat?
Potýkáte se s neustálým házením flinty do žita, kdy při první příležitosti zanevřete nad celým svým plánem a neposouváte se v životě nikam kupředu, nedostáváte se úspěšně k novým příležitostem osobního seberozvoje a tato vlastnost Vám brání v dokončování slibovaných projektů a dodržování harmonogramů, či překáží při každodenní existenci a chcete se jí zbavit? Prohlédněte si některý z níže uvedených kroků, jak postupně neztratit motivaci.
Smiřte se s překážkami. Neberte komplikace jako prohru a důvod zaměřit se na jiné priority. Považujte je za prostředky k posunutí se dál, lekce vedoucí k naučení se nových věcí a zkoušku vytrvalosti. Největší problém pro mnohé představuje právě bortění se při příchodu nesrovnalostí, nicméně ty k životu patří a plně se jim vyhnout nedá, tudíž zakomponování a zvyknutí si na jejich neustálé nastávání patří mezi běžné jevy a akceptovatelné prvky. Jakožto je nutné dávat druhé šance ostatním při omylech a nedopatřeních, tak i nevydařeným aktivitám.
Nebuďte na sebe příliš přísní. Pokud si hned na začátku vytvoříte seznam náročných požadavků, ke kterým se chcete ihned dopracovat, velmi pravděpodobně pro Vás výzva nebude jednoduchou záležitostí, a tak po prvním selhání neprojevíte dostatečné úsilí na další pokračování. Spoléhat na své kompetence a ohromné schopnosti sice nelze označit za zápornou vlastnost, ba naopak, nicméně přetěžování se požadavky vedoucí k následné ztrátě víry v sobě samotné akorát srazí Vaše sebevědomí.
Snažte se přesahovat nové milníky po malých úsecích a berte každý posun jako sukces. S vhodnou mírou zatížení a nároků se pojí i Váš náhled na každou dosaženou maličkost. Úhel pohledu může taktéž ovlivnit mnohé, ačkoli se to nemusí na první pohled projevovat. Jestliže se naučíte radovat z neprioritních záležitostí, tendence opustit od velkého cíle odejde sama.