V čem spočívá kouzlo betonových plotů
S betonovými ploty se můžete setkat u průmyslových objektů i soukromých pozemků na mnoha místech – na polosamotách i v městské zástavbě. Staví se především z důvodu zajištění soukromí a ochrany před povětrnostními vlivy a hlukem, přičemž značný význam má rychlost výstavby, která v tomto ohledu předčí všechny ostatní typy zděného oplocení.
Co lze od betonového plotu očekávat
Technologie výroby je již zavedena řadu let, jde o speciální směs s vysokou pevností a dlouhou životností, jejíž součástí jsou i kameny a ocelové armatury. Díky tomu je možné odlévat do forem relativně tenké desky, o síle pouhých několika centimetrů, stavět je na sebe až do výšky dvou a půl metru (každá z nich je široká 50 cm), aniž by povětrnostními vlivy a hmotností celé konstrukce materiál trpěl erozí a začal se rozpadat. Předpokladem je životnost přesahující čtyři desítky let, a to i tehdy, není-li plot podrobován pravidelné údržbě či nátěrům.
Velkou výhodou je tvarová variabilita a možnost výstavby i nestandardních řešení, jako je např. zpevnění terénu ve svahu, vytvoření kaskády ve svažitém terénu, oplocení výběhu pro zvířata, ohraničení hospodářské části zahrady s kompostem a užitkovými záhony, výstavba příček u přístřešků, pergol, garážových stání atd.
Betonové ploty Montáž MPC se dodávají na trh v různých barevných variantách a s povrchovou úpravou, která připomíná lámaný kámen a různé geometrické tvary. Povrch může být hrubší a výrazně pórovitý, anebo velmi hladký, v závislosti na tom, jak dlouho setrvá betonová směs v tvarové formě.
Další výhodou je možnost kombinace s jiným materiálem, nejčastěji se dřevem, působivý vzhled dodává kontrastní kombinace světlých a tmavých barev, kdy je plot např. béžový či okrový a jeho horní část některých polí je osazena dřevěnými latěmi v barvě červeno-hnědého mořidla. Celkový vzhled podtrhne i kombinace s živým plotem či popínavými rostlinami.