Jak dobře znáte Visco pěnu
Říká vám něco název Visco pěna? Pokud ne, třeba ji znáte pod názvem „líná pěna“ nebo „paměťová pěna“. Vyznačuje se zejména tím, že po zatlačení na materiál zanechává po určitý čas na místě tvar vaší ruky nebo bosého chodidla, odtud také pramení ten název. Skvělou vlastností tohoto materiálu je také hebkost a měkkost, je to nejměkčí druh polyuretanu, který existuje, a právě měkkostí si pěna vysloužila obrovský zájem z řad zákazníků, kteří poptávají komfortní spaní nebo relaxaci. S výrobky s Visco pěny se nejčastěji setkáváme v podobě matrací, respektive vrchních desek, které se pokládají na spodní molitanové nebo jiné matrace.
Visco pěna může posloužit i jako přistýlka, například pro situace, kdy hostíte milou návštěvu a chtěli byste, aby u vás přespala. Desku z pěny pak můžete položit přímo na podlahu namísto karimatky, kde poslouží pro přespání mnohem lépe. Pěnu byste si teoreticky mohli vzít s sebou i na kempování, naložíte ji do obytného karavanu a tam ji využijete lépe, než klasické molitanové matrace. Z Visco pěny se zhotovují i anatomické zdravotní polštáře a výborně se hodí i pro taburety na podkládání chodidel pod psacím stolem – jestliže si tam zvednete nohy o pár centimetrů, bude se vám lépe pracovat na počítači.
Pěna je zároveň velmi příjemná na citlivé nervové receptory na chodidlech. Pěnu také můžete v tenčí vrstvě použít pro zhotovení sedáků na kuchyňské židle nebo na dřevěné židle v exteriéru – v podobě zahradního nábytku. Postačí pět centimetrů silná deska, kterou nastříháte na požadované rozměry, a vyplníte s ní vhodný potah. Posezení na Visco pěně je nesmírně pohodlné a hřejivé, protože výborně izoluje tělesné teplo. Toto ocení zejména senioři, kteří potřebují udržet tělesné teplo v chladnějším období roku, kdy od židlí v exteriéru proudí chladný vzduch.