Jaká půjčka je ta nejvýhodnější a je výhodné půjčit si se zástavou nemovitosti? Co mluví pro a co proti?
Stojíte před důležitým rozhodnutím? Potřebujete peníze, ale nevíte, kde si půjčit a jaké podmínky pro vás budou ty nejlepší? A jaké jsou možnosti?
Jaká půjčka je ta nejvýhodnější a je výhodné půjčit si se zástavou nemovitosti? Co mluví pro a co proti?
Když chcete půjčit peníze, máte samozřejmě více možností. Zažádat o půjčku můžete v bance ale i u nebankovních společností a samozřejmě můžete zvažovat i více produktů, podle toho, co pro vás bude v dané situaci nejvýhodnější. Někdy není snadné se k půjčce vůbec dostat, žádost obvykle obnáší řadu papírování, dokazování a u toho to může pro řadu lidí také skončit. Jiné je to v případě, pokud se rozhodnete pro půjčku se zástavou nemovitosti. Jaké jsou v tomto případě výhody, které vás přesvědčí a co může být značně nevýhodné?
Výhody půjčky se zástavou, jaké to jsou?
Půjčku se zástavou nemovitosti nabízejí jednak banky a jednak nebankovní společnosti, takže je možnost výběru, kam zajít. V úvahu můžete vzít výhodnější úrok, je třeba porovnat více možností. Sice se v tomto případě později vyhnete složitému procesu, jako tomu bývá u jiného běžného úvěru, není tedy nutné dokládat příjmy od zaměstnavatele nebo v případě půjčky pro podnikatele daňové přiznání, ale i zastavená nemovitost musí splňovat jisté podmínky. Schválení půjčky i poskytnutí financí je tak mnohem rychlejší. Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti se dá získat snadno, půjčka se schválí i v případě, že žadatel již dluží, má záznam v registru dlužníků, nikdo vás totiž nebude zkoumat, i když jsou příjmy nízké.
Půjčit si také můžete vyšší finanční obnos a půjčky se zástavou nemovitosti nemívají žádné skryté poplatky, nemusíte platit navíc nic, když například budete schopni splatit svou půjčku dříve, než bylo ve smlouvě dohodnuto. A jakou nemovitost můžete dát do zástavy? Může to být vaše stávající nemovitost v osobním vlastnictví, ale ručit se dá i nově kupovanou nemovitostí, popřípadě pak nemovitostí, kterou vlastní třetí osoba, což nabízejí zejména nebankovní společnosti jako jednu z možností.
A jsou nějaké nevýhody?
Jak všichni víme, každá mince má vždy dvě strany. V případě, že se úvěr později nesplácí, hrozí až úplná ztráta dané nemovitosti, jelikož je stále v zástavě u společnosti, kde si půjčujete. Pokud si pak po času budete chtít další úvěr, už můžete mít také problém s jeho schválením, když budete mít úvěr se zástavou. No a v neposlední řadě se každá nemovitost musí schválit jako vhodná pro zástavu, což také ne vždy úplně vyjde. Nemovitost například musí být v katastru nemovitostí a nesmí na ní být věcné břemeno.
Půjčka se zástavou se ale i přes všechno může jevit jako velice výhodná.